Czy osobista linia kredytowa jest taka sama jak HELOC?

Czy osobista linia kredytowa jest taka sama jak HELOC?


Czy lepiej wypłacić gotówkę czy HELOC??

Jak już wspomnieliśmy, cash-out refinances wydłużają czas trwania Twoich istniejących pożyczek hipotecznych, podczas gdy HELOCs dodają drugą pożyczkę do Twoich obecnych ram czasowych, a zatem dodatkową miesięczną płatność. Więc, jeśli nie możesz rozsądnie zobowiązać się do dodatkowych miesięcznych wydatków, cash-out refinance jest prawdopodobnie bezpieczniejszą opcją.

Co jest lepsze osobiste linii kredytowej lub pożyczki?

Pożyczka osobista daje Ci ryczałtową sumę pieniędzy z góry i wymaga stałych miesięcznych płatności przez cały okres kredytowania. Z drugiej strony, osobista linia kredytowa pozwala wycofać tyle gotówki, ile potrzebujesz w dowolnym momencie i spłacić ją na własnym harmonogramie ze zmienną stopą procentową.

Co się stanie z HELOC w przypadku załamania rynku??

Jeśli rynek obraca się i twój dom cierpi stratę w wartości oceny, twój kapitał własny jest dotknięty, jak również. Kiedy to się stanie, Twój pożyczkodawca może wymusić redukcję HELOC, aby Twój limit pożyczkowy był oparty na kapitale własnym, który pozostaje. Jeśli jesteś teraz w sytuacji ujemnego kapitału, zobaczysz zamrożenie HELOC.

Czy mogę otworzyć HELOC i nie korzystać z niego?

HELOC jest wygodny z wielu powodów: Możesz go otworzyć, ale nigdy go nie używać i trzymać go tam jako “fundusz awaryjny”.” Dług jest czasami odliczany od podatku, co jest bardzo wygodne, jeśli szukasz konsolidacji kart kredytowych i innych długów, które mają wysokie oprocentowanie, a płatności nie są odliczane od podatku.

Co to jest miesięczna płatność na 100 000 dolarów kredytu mieszkaniowego?

Przykład spłaty kredytu: przy kredycie na 100,000 dolarów na 180 miesięcy przy 5.79% stopa procentowa, miesięczne płatności będą $832.55.

Czy można wcześniej spłacić HELOC?

Tak, możesz spłacić HELOC wcześniej. Należy jednak pamiętać o pewnych problemach. W umowie HELOC są dwa okresy płatności: okres pobierania i okres spłaty. Okres ciągnienia jest ustalany przez pożyczkodawcę i zazwyczaj trwa około 10 lat.

Czy to dobry pomysł, aby użyć HELOC jako zaliczki?

Wskazówki dotyczące kredytów hipotecznych: Użyj HELOC lub kredytu mieszkaniowego jako piggyback down payment. Jeśli można wymyślić z 10% zaliczki, Biorąc HEL lub HELOC na domu, który kupujesz, aby wymyślić kolejne 10% zaliczki pomoże Ci uniknąć PMI na konwencjonalnej hipotece.