Czy można dostać PPP ze złym kredytem?

Czy można dostać PPP ze złym kredytem?


Czy pożyczki PPP wymagają kontroli kredytowej?

PPP Credit Checks

Nie wydaje się, aby istniała jakakolwiek kontrola kredytowa wymagana dla pożyczek PPP. Jest to nieco zaskakujące, ponieważ pożyczki te technicznie podlegają programowi kredytowemu SBA 7(a), który zazwyczaj wymaga akceptowalnego kredytu.

Co dyskwalifikuje Cię z otrzymania pożyczki PPP?

“W ciągu ostatnich 5 lat, za jakiekolwiek przestępstwo, czy Wnioskodawca (jeśli jest osobą fizyczną) lub jakikolwiek właściciel Wnioskodawcy 1) został skazany; 2) przyznał się do winy; 3) przyznał się do nolo contendere; 4) został umieszczony na pretrial diversion; lub 5) został umieszczony w jakiejkolwiek formie zwolnienia warunkowego lub kuratora (w tym kuratora przed wyrokiem)?”

Czy w 2022 roku będzie kolejny kredyt w ramach PPP?

Jeśli nigdy nie otrzymałeś pożyczki PPP i zastanawiasz się czy będzie kolejna pożyczka PPP w 2022 roku, wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. Nic nie zostało ogłoszone. Nie możemy jednak przewidzieć, jaka będzie reakcja rządu, jeśli pandemia przybierze inny, gorszy obrót.

Jaki wynik kredytowy jest wymagany dla pożyczki PPP?

Jeśli chodzi o wymagania formalne, nie ma wymogu dotyczącego oceny kredytowej musisz spełnić, aby zakwalifikować się do pożyczki PPP. Jest tak pomimo faktu, że program PPP technicznie podlega pod program kredytowy SBA 7(a), który charakteryzuje się akceptowalnym wymogiem kredytowym.

Czy trudno jest uzyskać pożyczkę PPP?

Jeśli jesteś właścicielem firmy, który został dotknięty finansowo przez COVID-19, masz obecnie czas do 31 maja 2021 roku, aby ubiegać się o pożyczkę w ramach PPP. Proces jest prosty i można go zrealizować w pięciu krokach.

Czy SBA sprawdza twój kredyt??

Podczas gdy SBA nie wyznacza minimalnego wyniku kredytowego, zazwyczaj szuka osób z dobrym kredytem osobistym. Te wymagania kredytowe są najbardziej odpowiednie dla programów kredytowych SBA 7(a) i 504, podczas gdy mikropożyczki SBA i pożyczki Community Advantage są skierowane do początkujących firm z niższą punktacją kredytową.

Czy PPP jest nadal dostępne?

Pożyczka wspierana przez SBA, która pomaga firmom utrzymać zatrudnienie podczas kryzysu COVID-19. Obwieszczenie: Paycheck Protection Program (PPP) zakończył się 31 maja 2021 r. Istniejący kredytobiorcy mogą kwalifikować się do umorzenia kredytu PPP.