Czy mogę użyć PPP jako zwykłego kredytu?

Czy mogę użyć PPP jako zwykłego kredytu?


Kto nie kwalifikuje się do pożyczki PPP?

Pierwsza Pożyczka PPP Jeśli nie masz pracowników

(Jeśli używasz 2020 do obliczania kosztów płac i nie złożyłeś jeszcze deklaracji 2020, wypełnij ją i oblicz wartość.) Jeśli ta kwota jest powyżej 100 000 dolarów, zmniejsz ją do 100 000 dolarów. Jeśli zarówno twój zysk netto, jak i dochód brutto wynoszą zero lub mniej, nie kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki w ramach PPP.

Czy będzie kolejna pożyczka PPP w 2022 roku??

Jeśli nigdy nie otrzymali Państwo pożyczki w ramach PPP i zastanawiają się, czy będzie kolejna pożyczka w ramach PPP na rok 2022, wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. Nic nie zostało ogłoszone. Nadal nie możemy przewidzieć, jaka będzie reakcja rządu, jeśli pandemia przybierze inny obrót na gorsze.

Czy mogę kupić samochód za pożyczkę PPP??

PPP 101: Nie należy wykorzystywać środków z kredytu na biżuterię, luksusowe samochody i alimenty.

Co się stanie, jeśli ubiegasz się o pożyczkę PPP i nie masz firmy?

Nielegalne jest składanie fałszywych oświadczeń instytucji finansowej, więc jeśli miałbyś kłamać w sprawie pożyczki PPP, możesz zostać oskarżony o to przestępstwo federalne. Ten akt jest karalne w sekcji 1014 i jeśli skazany, można zmierzyć się dość wysokie grzywny wraz z pozbawieniem wolności do 30 lat.

Czy pożyczki PPP są uwzględniane w raporcie kredytowym??

Nie wydaje się, aby była wymagana jakakolwiek kontrola kredytowa dla pożyczek PPP. Jest to nieco zaskakujące, ponieważ te pożyczki technicznie podlegają programowi kredytowemu SBA 7(a), który zazwyczaj wymaga akceptowalnego kredytu.

Czy pożyczka PPP jest przeznaczona dla osób samozatrudnionych?

Aby zakwalifikować się do pożyczki PPP, osoby samozatrudnione muszą spełniać następujące kryteria: Prowadziłeś działalność na dzień 15 lutego 2020 r. Jesteś niezależnym wykonawcą, jedynym właścicielem lub inną kwalifikującą się klasyfikacją biznesową z dochodem z samozatrudnienia. W 2020 roku złożyłeś Schedule C lub Form 1040.

Czy można uzyskać kredyt w PPP bez pracowników?

Dla firm jednoosobowych lub niezależnych wykonawców bez pracowników, maksymalna możliwa pożyczka PPP wynosi więc 20.833 dolarów, i cała kwota jest automatycznie kwalifikuje się do przebaczenia jako udział w odszkodowaniu właściciela.