Czy mogę ubiegać się zarówno o 80EE jak i sekcję 24??

Czy mogę ubiegać się zarówno o 80EE jak i sekcję 24??


Czy EMI kredytu domowego jest wolne od podatku??

Główna część EMI zapłacona za rok jest dozwolona jako odliczenie w sekcji 80C. Maksymalna kwota, o którą można się ubiegać, wynosi do 1 Rs.5 lakh. Ale aby ubiegać się o to odliczenie, nieruchomość nie powinna być sprzedana w ciągu pięciu lat od jej posiadania.

Czy mogę ubiegać się zarówno o 80EE jak i 80EEA??

Tylko indywidualni podatnicy mogą ubiegać się o odliczenie w ramach sekcji 80EE na nieruchomości zakupione pojedynczo lub wspólnie. Jeśli osoba kupiła nieruchomość wspólnie ze swoim małżonkiem i oboje płacą raty kredytu, wówczas oboje mogą indywidualnie ubiegać się o to odliczenie.

Kto kwalifikuje się do zwolnienia z 80EE?

Tylko indywidualni podatnicy mogą ubiegać się o odliczenie w ramach sekcji 80EE od nieruchomości zakupionych pojedynczo lub wspólnie. Jeśli osoba fizyczna zakupiła nieruchomość wspólnie z małżonkiem i oboje spłacają raty kredytu, wówczas oboje mogą indywidualnie ubiegać się o to odliczenie.

Czy powinienem wziąć kredyt na dom, aby zaoszczędzić na podatku??

Ponieważ należy utrzymać EMI kredytu domowego poniżej/przy 40 procentach swojego dochodu netto z domu, roczny dochód podatnika z domu wynosi około ₹9 lakh. Więc, jeśli podatnik zarabia ₹9 lakh lub więcej rocznie, to w tym przypadku kredyt mieszkaniowy EMI może być dobrą opcją, aby zaoszczędzić na podatku dochodowym.”

Jaki ITR złożyć, jeśli masz kredyt mieszkaniowy?

Formularz ITR-1 Sahaj
Musisz złożyć formularz ITR-1 Sahaj co ma zastosowanie w przypadku, gdy jesteś profesjonalistą spłacającym pożyczkę domową na nieruchomość zamieszkaną przez siebie. Należy pamiętać o korzyściach podatkowych związanych z kredytem mieszkaniowym. Obejmują one odliczenia do Rs. 1.5 lakh na spłatę kapitału oraz opłatę skarbową i rejestracyjną.

Czy mogę ubiegać się o 80C i 80EE?

Punkty do odnotowania o odliczeniach w sekcji 80EE

Nie musisz koniecznie mieszkać w zakupionej nieruchomości. Kredytobiorcy przebywający w wynajmowanym mieszkaniu mogą ubiegać się o odliczenia w ramach sekcji 80EE, 80C i 24. Kredytobiorcy mogą ubiegać się o 80EE odliczenia na górze Rs. 1.Odliczenia 5 lakhs od nieruchomości posiadanych na własność.

Czy kredyt mieszkaniowy jest naprawdę korzystny?

Jedną z wielu korzyści płynących z kredytu mieszkaniowego jest, oferuje korzyści podatkowe dla kredytobiorcy. Możesz ubiegać się o odliczenie podatkowe do Rs. 1.5 lakhs na twojej kwocie głównej i do Rs. 2 lakhs na wypłatę odsetek pod sekcją 80C i 24 odpowiednio.