Czy mogę skorzystać z pożyczki VA, jeśli już mam jedną?

Czy mogę skorzystać z pożyczki VA, jeśli już mam jedną?


Jak mogę użyć mojej pożyczki VA po raz drugi?

Refinansowanie istniejącej pożyczki VA na produkt nie będący pożyczką VA z “jednorazowym przywróceniem uprawnień”.” Opis tej opcji jest jasny, to znaczy, że kredytobiorcy refinansują swoją pożyczkę VA w pożyczkę inną niż VA (e.g. Pożyczka konwencjonalna lub FHA), spłata oryginalnej pożyczki VA.

Czy mogę wynająć swój dom z pożyczki VA po 1 roku?

Większość umów pożyczek domowych VA przewiduje, że zajmujesz dom przez co najmniej 12 miesięcy. Na koniec tego 12 miesięcy, prawdopodobnie będziesz mógł wynająć dom najemcy, nawet jeśli nie są one związane z wojskiem.

Jak szybko mogę sprzedać mój dom z pożyczki VA?

Z kredytami hipotecznymi gwarantowanymi przez VA, zazwyczaj nie ma wymogu, jak długo trzeba mieszkać w domu przed sprzedażą. Pożyczki VA nie mają również żadnych kar za przedpłaty (opłata, jeśli zakończysz swoją hipotekę wcześnie), więc nie ma potrzeby martwić się o to, jeśli rozważasz sprzedaż domu.

Jaki jest maksymalny stosunek długu do dochodu dla pożyczki VA??

41%
Pożyczki VA pozwalają na maksymalny 41% wskaźnik zadłużenia do dochodu. Oznacza to, że twoje całkowite miesięczne zadłużenie, w tym przewidywana płatność hipoteczna VA, nie może przekroczyć 41% miesięcznego dochodu przed opodatkowaniem.

Ile domów mogę kupić z pożyczki VA?

The Bottom Line: Tak, możesz kupić Dwa domy Z pożyczką VA

W związku z tym zakup domu z pożyczką VA w celu uczynienia go drugim domem lub nieruchomością inwestycyjną jest dozwolony, ale można przekształcić nieruchomość po zamieszkaniu w niej. Można również zarabiać na wynajmie mieszkając w jednej jednostce i wynajmując inne.

Czy para małżeńska może skorzystać z 2 pożyczek VA?

Tak, pożyczki VA pozwalają współkredytobiorcom na pożyczkę. Akceptowalni współkredytobiorcy to weteran i małżonek nie będący weteranem, dwóch weteranów w związku małżeńskim, gdzie tylko jeden weteran korzysta ze swoich uprawnień, dwóch weteranów w związku małżeńskim, gdzie obaj weterani korzystają ze swoich uprawnień, oraz dwóch weteranów nie będących w związku małżeńskim, gdzie obaj weterani korzystają ze swoich uprawnień.

Ile wynosi opłata za finansowanie VA przy drugim użyciu?

3.6 procent
Jeśli masz nadzieję zrobić VA cash-out refinance, opłata jest wyższa: 2.3 procent od kwoty pożyczonej na pierwsze użycie i 3.6 procent za kolejne użycie programu.