Czy mogę otrzymać pożyczkę na kryptowaluty?

Czy mogę otrzymać pożyczkę na kryptowaluty?


Czy pożyczki kryptowalutowe to dobry pomysł?

Jeśli jesteś w stanie zapłacić więcej w podatku od zysków kapitałowych niż w odsetkach – i masz wystarczająco dużo aktywów kryptowalutowych, aby obniżyć ryzyko likwidacji, pożyczka kryptowalutowa może być tego warta. Pożyczki kryptowalutowe mogą być również opłacalne, jeśli priorytetowo traktujesz hodowanie na swoich aktywach kryptowalutowych, ale potrzebujesz również dostępu do gotówki, aby pokryć jakiś wydatek.

Jak mogę uzyskać pożyczkę z kryptowalut bez zabezpieczenia?

Pożyczki kryptowalutowe bez zabezpieczenia to pożyczki bez konieczności umieszczania zabezpieczenia w celu uzyskania kapitału. Na protokole Atlendis pożyczkobiorcy instytucjonalni muszą być wybieleni, a następnie będą płacić tylko opłatę za płynność od niewykorzystanego kapitału oraz odsetki i opłaty od wykorzystanego kapitału.

Czy są jakieś legalne platformy do pożyczania kryptowalut?

Można powiedzieć, że Binance to kompleksowe rozwiązanie dla wszystkiego w świecie blockchain. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić, sprzedać, wymienić lub wymienić swoje aktywa kryptowalutowe, czy nawet uzyskać kredyt lub pożyczyć swoje aktywa kryptowalutowe, możesz zrobić to wszystko tutaj. Możesz nawet zostać dostawcą płynności na Binance, aby uzyskać znacznie lepsze nagrody.

Jaka jest różnica między udzielaniem pożyczek a stakowaniem?

Możesz użyć niektórych kryptowalut do zarabiania pieniędzy poprzez stakowanie lub pożyczanie. Stakowanie pozwala zarabiać nagrody za weryfikację transakcji, podczas gdy pożyczanie pozwala zbierać odsetki od kredytobiorców.

Co się stanie, jeśli nie spłacisz pożyczki kryptowalutowej?

Jeśli jednak nie spłacisz pożyczki zgodnie z umową, ryzykujesz utratę dużego kawałka swojego zabezpieczenia. W większości przypadków możesz pożyczyć do 50% swojego salda aktywów cyfrowych, chociaż niektóre platformy pozwalają na pożyczenie do 90% wartości portfela.

Jak opodatkowane są pożyczki kryptowalutowe?

W USA pożyczanie pieniędzy zazwyczaj nie jest zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu. Podobnie, pożyczanie komuś kryptowalut lub FIAT nie jest zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu. Jeśli chodzi o pożyczkę osobistą, odsetki, które płacisz za pożyczkę nie są odliczane od podatku, chyba że kwalifikują się jako odsetki inwestycyjne.

Czy mogę pożyczyć pieniądze od Coinbase?

Jeśli jesteś uprawnionym klientem Coinbase, możesz pożyczyć do 30% swojego salda Bitcoin (BTC) na Coinbase, do 100 000 USD. Minimalna kwota to 2 000 dolarów.