Czy lepiej wycofać się czy pożyczyć ze swojego 401k?

Czy lepiej wycofać się czy pożyczyć ze swojego 401k?


Czy pożyczanie ze swojego 401k cię boli?

Więc jeśli pożyczysz $1,000 z 401(k), tracisz procent pieniędzy już na samym początku. Wiele planów wymaga, aby spłacić pożyczkę poprzez automatyczne potrącenie z wypłaty. Oznacza to, że Twój dochód zmniejszy się jeszcze bardziej, ponieważ pieniądze na składki 401(k) zostaną również obcięte z Twojej wypłaty.

Czy pożyczanie z 401k jest kiedykolwiek mądre??

“Ogólnie rzecz biorąc, ludzie powinni pożyczać od swoich 401(k) tylko w ostateczności,” Golladay mówi. Jednak “może to być właściwy ruch, jeśli nie przewidujesz żadnych zmian w swojej sytuacji zawodowej i nadal jesteś na dobrej drodze do emerytury ogółem.”

Jakie są minusy pożyczki z 401k??

Pożyczka 401(k) ma jednak kilka kluczowych wad. Podczas gdy będziesz spłacać, jedną poważną wadą jest nadal usuwasz pieniądze z konta emerytalnego, które rośnie bez podatku. Im mniej pieniędzy w twoim planie, tym mniej pieniędzy rośnie w czasie.

Jak długo muszę spłacać pożyczkę 401k?

pięć lat
Jak długo trzeba spłacać pożyczkę 401(k)?? Ogólnie rzecz biorąc, masz do pięciu lat spłata pożyczki 401(k), chociaż okres ten może wynosić do 25 lat, jeśli używasz pieniędzy na zakup głównego miejsca zamieszkania.

Czy powinienem wcześniej spłacić pożyczkę 401k?

Zazwyczaj pożyczka na 401(k) ma korzystniejsze warunki niż zwykła pożyczka bankowa i jest dobrą alternatywą, jeśli nie chcesz wycofywać swoich pieniędzy z emerytury. Jeśli obecnie spłacasz pożyczkę 401(k), Możesz wybrać spłatę pozostałego salda kredytu wcześniej niż dozwolony okres kredytowania.

Dlaczego nie powinieneś brać pieniędzy z 401k?

Mogą wystąpić kary za wcześniejsze wycofanie pieniędzy

Ponieważ wpłacasz pieniądze przed opodatkowaniem do tradycyjnego 401(k), będziesz musiał zapłacić podatek dochodowy od każdej wypłaconej sumy. Jeśli jednak dokonasz wcześniejszej wypłaty z 401(k) – czyli przed ukończeniem 59 ½ roku życia – prawdopodobnie zostaniesz obciążony dodatkowym 10% podatkiem od wcześniejszej wypłaty.

Jak pożyczka z mojego 401k wpłynie na moje podatki?

Wszelkie pieniądze pożyczone z konta 401(k) są zwolnione z podatku, tak długo, jak długo spłacasz pożyczkę w terminie. I płacą Państwo odsetki sobie, a nie bankowi. Nie musisz ubiegać się o pożyczkę 401(k) na swoim zeznaniu podatkowym.