Czy kredyty PPP muszą być spłacane?

Czy kredyty PPP muszą być spłacane?


Co się stanie, jeśli skorzystasz z kredytu PPP nie mając firmy?

Składanie fałszywych zeznań w instytucji finansowej jest nielegalne, więc jeśli skłamałbyś w sprawie pożyczki PPP, możesz zostać oskarżony o to przestępstwo federalne. Ten akt jest karany w sekcji 1014 i jeśli skazany, możesz zmierzyć się z dość wysoką grzywną wraz z karą pozbawienia wolności do 30 lat.

Czy mogę kupić samochód z mojej pożyczki PPP?

PPP 101: Nie używaj wpływów z kredytu na biżuterię, luksusowe samochody i alimenty.

Kto nie kwalifikuje się do pożyczki PPP?

Pierwsze losowanie Pożyczka PPP Jeśli nie masz pracowników

(Jeśli używasz 2020 do obliczania kosztów wynagrodzeń i nie złożyłeś jeszcze deklaracji 2020, wypełnij ją i oblicz wartość.) Jeśli kwota ta jest wyższa niż $100,000, zmniejsz ją do $100,000. Jeśli zarówno twój zysk netto, jak i dochód brutto wynoszą zero lub mniej, nie kwalifikujesz się do otrzymania kredytu PPP.

Co się stanie, jeśli nie będziesz w stanie spłacić pożyczki PPP?

Po pierwsze, pożyczkodawca będzie dążył do uzyskania płatności od firmy za zaległe saldo pożyczki. Jeśli jednak firma nie może zapłacić pełnej kwoty, pożyczkodawca dokona przejęcia zabezpieczeń zastawionych przez firmę. Twoje aktywa biznesowe mogą nie mieć dużej wartości. W takim przypadku, pożyczkodawca porzuci zabezpieczenie.

Jak mogę uniknąć spłaty kredytu PPP??

Skorzystaj z poniższych wskazówek, jak upewnić się, że Twój kredyt PPP zostanie umorzony, aby zacząć:
  1. Wykorzystaj go na wydatki kwalifikowane.
  2. Utrzymuj liczbę pracowników na wyższym poziomie*
  3. Nie zmniejszaj pensji pracowników o więcej niż 25%*
  4. Udokumentuj wszystko.
  5. Porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą.
  6. Złóż wniosek o umorzenie kredytu.

Czy pożyczki PPP są badane?

U.S. Small Business Administration (SBA) przeprowadza audyt wszystkich firm, które otrzymały pożyczki w ramach PPP w wysokości 2 milionów dolarów lub więcej, i wydziału dochodzeniowego SBA, U.S. Departament Sprawiedliwości (DOJ) i różne inne agencje federalne również biorą na celownik odbiorców w dochodzeniach dotyczących oszustw związanych z kredytami PPP.

Czy pożyczka PPP może wpłynąć na konto osobiste?

SBA ostrzega, że wpłacanie funduszy pożyczki federalnej na osobiste konto bankowe jest uważane za silny wskaźnik oszustwa, i wezwała banki do przeanalizowania odbiorców pożyczek PPP, którzy wpłacili swoje pożyczki na konta osobiste.