Czy kredyty FHA są teraz trudne do uzyskania?

Czy kredyty FHA są teraz trudne do uzyskania?


Czy można odmówić udzielenia pożyczki FHA??

Przyczyny odrzucenia kredytu FHA

Ustal, że nie masz tak dużo długu, że będziesz miał trudności z utrzymaniem zarówno istniejącego długu, jak i nowego zobowiązania hipotecznego; Upewnij się, że masz wzorce odpowiedzialnego korzystania z kredytu, które wskazują, że jesteś dobrym ryzykiem kredytowym dla pożyczkodawcy.

Jak długo trwa zatwierdzenie kredytu przez FHA??

Pożyczki FHA trwają mniej więcej tyle samo czasu, co pożyczki konwencjonalne lub VA, około 45 dni. To obejmuje cały proces, od wniosku kredytowego do ostatecznego zatwierdzenia i zamknięcia.

Czy większość kredytów FHA jest zatwierdzana??

Oprocentowanie kredytów FHA jest konsekwentnie niższe niż podobnych kredytów konwencjonalnych. To sprawia, że FHA jest jednym z najlepszych dostępnych programów kredytowych. Teraz, Kredyty FHA są również najbardziej prawdopodobne z każdego większego kredytu, aby uzyskać zatwierdzenie.

Dlaczego sprzedający nienawidzą kredytów FHA?

Powody, dla których sprzedający nie lubią kredytów FHA

Oba powody mają do czynienia z surowymi wytycznymi nałożonymi, ponieważ Pożyczki FHA są pożyczkami ubezpieczonymi przez rząd. Dla jednego, jeśli dom jest wyceniony na mniej niż uzgodniona cena, sprzedawca musi obniżyć cenę sprzedaży, aby dopasować wycenioną cenę, lub transakcja spadnie przez.

Co jest lepsze kredyt FHA czy konwencjonalny?

Konwencjonalna pożyczka jest często lepsza, jeśli masz dobry lub doskonały kredyt, ponieważ twoje oprocentowanie i koszty PMI pójdą w dół. Ale pożyczka FHA może być doskonała, jeśli Twój wynik kredytowy jest w wysokich-500 lub niskich-600s. Dla kredytobiorców o niższych kredytach, FHA jest często tańszą opcją.

Co dyskwalifikuje kredyt FHA?

Cena zakupu domu powyżej limitów kredytowych FHA dla Twojego obszaru zdyskwalifikuje Twoją aplikację. Kupno nieruchomości inwestycyjnej lub domu wakacyjnego również wykluczy Twoją pożyczkę.

Dlaczego FHA nie zatwierdzi domu?

Nieruchomości mogą znajdować się zbyt blisko potencjalnych zagrożeń

Jeśli dom znajduje się zbyt blisko gazociągu wysokiego ciśnienia, przewodów elektrycznych wysokiego napięcia, operacji górniczych lub wiertniczych lub innych zagrożeń, może nie być możliwe, aby twój kredytodawca zatwierdził pożyczkę.