Czy firmy muszą rozpocząć wypłatę środków z EIDL podczas pandemii COVID-19?

Czy firmy muszą rozpocząć wypłatę środków z EIDL podczas pandemii COVID-19?


Jakie są nowe zmiany w programie COVID-19 Economic Injury Disaster Loan?

Kluczowe ogłoszone zmiany obejmowały: Zwiększony COVID EIDL Cap. SBA podniosło limit COVID EIDL z $500,000 do $2 milionów. Fundusze pożyczkowe mogą być wykorzystane na wszelkie normalne wydatki operacyjne i kapitał obrotowy, w tym płace, zakup sprzętu i spłatę zadłużenia.

Kto może ubiegać się o pożyczkę COVID-19 Economic Injury Disaster Loan?

W odpowiedzi na COVID-19, właściciele małych firm, w tym rolniczych, oraz organizacje non-profit we wszystkich krajach U.S. Stany, Waszyngton D.C., i terytoriów mogą ubiegać się o COVID-19 Economic Injury Disaster Loan (EIDL).

Jak ustawa CARES wspiera małe firmy?

Paycheck Protection Program zapewnia małym firmom środki, których potrzebują, aby utrzymać listę płac, zatrudnić z powrotem pracowników, którzy mogli zostać zwolnieni i pokryć koszty ogólne.

Co to jest SBA COVID-19 Eidl cap?

Kluczowe ogłoszone zmiany obejmowały: Zwiększony COVID EIDL Cap. SBA podniosło limit COVID EIDL z 500 tys. dolarów do 2 mln dolarów. Środki z pożyczki mogą być wykorzystane na wszelkie normalne wydatki operacyjne i kapitał obrotowy, w tym płace, zakup sprzętu i spłatę zadłużenia.

Czy muszę spłacić moją pożyczkę na chorobę koronawirusową po zakończeniu okresu odroczenia?

Po zakończeniu okresu odroczenia, Pożyczkobiorcy COVID-EIDL będą zobowiązani do dokonywania regularnych płatności kapitału i odsetek począwszy od 30 miesiąca od daty Noty.

Co to jest COVID-19 BA.5 podwariant?

BA.5 i BA.4, oba podwarianty wariantu Omicron, który opanował świat w zimie, są jak dotąd najsprawniejszymi wersjami wirusa w zakresie unikania odporności po poprzednich infekcjach i szczepionkach.

Czy Omicron to podwarianty BA.4 i BA.5 bardziej surowych?

Podczas gdy rozprzestrzeniają się szybciej niż inne, BA.4 i BA.5 nie stwierdzono, aby powodowały poważniejsze choroby, według lekarzy. “Naprawdę nie ma wyraźnych dowodów na to, że są one bardziej lub mniej prawdopodobne, aby ludzie chorowali i powodowali ciężkie choroby i śmierć” – stwierdził Montefiori.