Czy 4% to dobra stopa procentowa dla pożyczki samochodowej?

Czy 4% to dobra stopa procentowa dla pożyczki samochodowej?


Jaka jest realistyczna stopa procentowa na samochód?

Średnie oprocentowanie dla dobrych kredytów

Ci nabywcy zazwyczaj płacą pomiędzy 2.40% i 3.56% odsetek od ich nowych kredytów samochodowych, wynika z raportu Experian State of the Automotive Finance Market za pierwszy kwartał 2022 r. Średnia stopa procentowa dla samochodów używanych wynosi między 3.71% i 5.58%.

Czy 8.99% dobre oprocentowanie dla samochodu?

Dla pojazdów używanych, średnia stopa procentowa może wynosić od 3.61% APR z Super Prime do 19.87% w przypadku głębokiego subprime. Jeśli możesz uzyskać stawkę poniżej 6% za używany samochód, to prawdopodobnie będzie to uznane za dobry APR.

Jakie APR jest zbyt wysokie dla kredytu samochodowego??

Wysoki APR (“roczna stopa procentowa”) pożyczki samochodowej jest jeden, który pobiera wyższe niż średnie stopy procentowe. Limit prawny dla kredytów samochodowych wynosi około 16% APR, ale można znaleźć pożyczkodawców, którzy uciekają od pobierania opłat w wysokości 25% lub więcej.

Jakie jest dobre oprocentowanie kredytu samochodowego na 72 miesiące??

4.07%
Średnia stopa procentowa 72-miesięcznego kredytu samochodowego wynosi prawie 0.3% wyższe niż typowe oprocentowanie 36-miesięcznego kredytu dla nowych samochodów.

Pożyczki poniżej 60 miesięcy mają niższe stopy procentowe dla nowych samochodów.
Okres kredytowania Średnia stopa procentowa
60-miesięczny kredyt na samochód używany 4.17% APR
72-miesięczny kredyt na samochód używany 4.07% APR

2 kolejne rzędy

Dlaczego mój APR jest tak wysoki przy dobrym kredycie?

W finansach, generalnie im większe ryzyko podejmujesz, tym lepszej potencjalnej wypłaty oczekujesz. Dla banków i innych wystawców kart, karty kredytowe są zdecydowanie ryzykowne, ponieważ wiele osób płaci z opóźnieniem lub nie płaci w ogóle. Więc emitenci pobierają wysokie stopy procentowe, aby zrekompensować to ryzyko.

Czy mogę negocjować oprocentowanie kredytu samochodowego??

Tak, tak jak cena pojazdu, oprocentowanie jest do negocjacji. Pierwsza stopa dla pożyczki, którą oferuje Ci dealer, może nie być najniższą stopą, do której się kwalifikujesz. Przy finansowaniu zaaranżowanym przez dealera, dealer zbiera informacje od Ciebie i przekazuje je do jednego lub więcej potencjalnych kredytodawców samochodowych.

Dlaczego oprocentowanie samochodów jest tak wysokie?

Dlaczego oprocentowanie mojego kredytu samochodowego jest tak wysokie?? Stawki kredytu samochodowego są napędzane przez dwa główne czynniki: oprocentowanie pożyczek ustalane przez Rezerwę Federalną i Twój wynik kredytowy. Kiedy rezerwa federalna utrzymuje niskie stopy procentowe, pożyczanie pieniędzy na zakup samochodu wydaje się być mniej kosztowne.