Czy 36 APR jest wysokie dla pożyczki osobistej?

Czy 36 APR jest wysokie dla pożyczki osobistej?


Czy 12% APR na pożyczkę jest dobre?

Dobre oprocentowanie pożyczki osobistej to takie, które jest niższe od średniej krajowej – poniżej 12% w marcu 2021 r. Rzeczywista stopa procentowa, do której się zakwalifikujesz zależy od kilku czynników, a kredytodawcy często pobierają inne opłaty, które mogą sprawić, że kredyt będzie droższy.

Czy 10 APR jest wysokie dla pożyczki osobistej??

Unikaj pożyczek z APR wyższym niż 10% (jeśli to możliwe)

Według Rachel Sanborn Lawrence, dyrektora ds. usług doradczych i certyfikowanego planisty finansowego w Ellevest, powinieneś czuć się dobrze biorąc celowy dług, który jest poniżej 10% APR, a nawet lepiej, jeśli jest poniżej 5% APR.

Ile APR to za dużo?

APR na karcie kredytowej poniżej 10% jest zdecydowanie dobry, ale być może będziesz musiał udać się do lokalnego banku lub unii kredytowej, aby go znaleźć. Rezerwa Federalna śledzi oprocentowanie kart kredytowych, a APR poniżej średniej będzie również uważany za dobry.

Dlaczego mój APR jest tak wysoki przy dobrym kredycie?

W finansach, generalnie im większe ryzyko podejmujesz, tym lepszej potencjalnej wypłaty oczekujesz. Dla banków i innych wydawców kart, karty kredytowe są zdecydowanie ryzykowne, ponieważ wiele osób płaci późno lub nie płacą w ogóle. Więc emitenci pobierają wysokie stopy procentowe, aby zrekompensować to ryzyko.

Dlaczego oprocentowanie kredytów osobistych jest tak wysokie??

Pożyczki osobiste mają wyższe oprocentowanie, ponieważ nie wymagają zabezpieczenia. Oznacza to, że bank nie może nic zabrać, jeśli nie spłacisz kredytu, więc nalicza większe odsetki, aby zrekompensować zwiększone ryzyko.

Czy można wynegocjować niższe oprocentowanie kredytu osobistego?

Jeśli jesteś osobą z dobrą historią kredytową i nie zalegasz ze spłatami, możesz skontaktować się ze swoim pożyczkodawcą i zapytać o oprocentowanie oferowane nowym klientom, a także uzyskać takie samo oprocentowanie dla swojej pożyczki. Niewielu kredytodawców może być skłonnych do negocjacji, aby utrzymać swoich dotychczasowych klientów.

Jest 4.53 stopa procentowa dobra?

Od 2017 do 2020 roku, średnia wahała się od tak niskich jak 4.42% do 5.5%. Jeśli Twoje odsetki są w okolicach tych średnich lub niższe, to prawdopodobnie jest to dobra stawka.