Co trzeba zrobić, aby zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego w Teksasie??

Co trzeba zrobić, aby zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego w Teksasie??


Jaki jest wynik kredytowy, aby kupić dom w Teksasie?

pomiędzy 620 a 640
Dla konwencjonalnych pożyczek w Teksasie, prawdopodobnie będziesz musiał mieć wynik kredytowy co najmniej między 620 a 640. Kredytobiorcy, którzy mają wyższą punktację kredytową mogą nawet cieszyć się niższym oprocentowaniem i mniejszym wymogiem wpłaty zaliczki.

Jaki jest najszybszy sposób, aby uzyskać zatwierdzenie dla kredytu domowego?

Uzyskaj wstępne zatwierdzenie przez kredytodawcę. Hipoteka Preapproval jest pierwszym etapem procesu zakupu domu. Jest to w zasadzie próba, która powie Ci, jak prawdopodobne jest, aby uzyskać zatwierdzenie do kredytu hipotecznego i jak bardzo jesteś wykwalifikowany, aby pożyczyć. Jeśli chodzi o polowanie na dom, Twój list wstępny jest bardzo ważny.

Jakie jest oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych w Teksasie??

Aktualne stawki kredytów hipotecznych i refinansowych w Teksasie. Na piątek, 26 sierpnia 2022 roku, aktualne stawki w Teksasie to 5.87% dla 30-letniej stałej, 5.05% dla 15-letniej stałej i 4.38% dla kredytu hipotecznego o regulowanym oprocentowaniu 5/1 (ARM).

Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Houston??

Wartości domów w Houston wzrosły o 21.7% w ciągu ostatniego roku. W ciągu ostatnich pięciu lat wartości domów w Houston wzrosły o ponad 54%. Mediana ceny sprzedaży domu jednorodzinnego w Houston wynosi $314,000 według Houston Association of Realtors (maj 2022).

Jaka jest minimalna zaliczka na dom w Teksasie??

Statystyki kupujących domy w Teksasie
Średnia cena sprzedaży domu w TX1
Minimalna zaliczka w TX (3%) $9,750
20% zaliczki w TX $65,000
Średnia ocena kredytowa w TX2 692
Maksymalna dotacja dla nabywcy domu w TX3 $40,000+ w Dallas lub 5% kwoty pożyczki w całym kraju

Co otrzymują osoby kupujące dom po raz pierwszy w Teksasie??

Dla osób kupujących dom po raz pierwszy, Texas Department of Housing and Community Affairs (TDHCA) oferuje Program My First Texas Home, 30-letni kredyt hipoteczny z niskim oprocentowaniem i do 5 procent nieoprocentowanej pomocy przy wpłacie zaliczki. Możesz uzyskać kredyt FHA, VA lub USDA poprzez ten program.

Jakie są koszty zamknięcia w Teksasie?

Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez The Ascent, średni koszt zamknięcia w Teksasie wynosi $3,744 za dom wyceniony na $274,163, czyli 1.37% ceny sprzedaży domu. Ponadto, w Teksasie nie ma żadnych podatków ani opłat od przeniesienia własności nieruchomości. Więc jeśli koszt zamknięcia wynosi $3,744, pozostaje taki sam nawet z podatkami.