Co to są SBA COVID-19 Eidl cap?

Co to są SBA COVID-19 Eidl cap?


Jak ustawa CARES wspiera małe firmy?

Paycheck Protection Program zapewnia małym firmom środki, których potrzebują, aby utrzymać swoje listy płac, zatrudnić z powrotem pracowników, którzy mogli zostać zwolnieni i pokryć stosowne koszty ogólne.

Czy firmy muszą rozpocząć płatności z funduszy EIDL podczas pandemii COVID-19?

W komunikacie, SBA powiedział, że małe firmy i nie-for-profit, które otrzymały fundusze EIDL nie muszą rozpocząć płatności na pożyczkę do 30 miesięcy po dacie notatki. Odsetki będą nadal naliczane od pożyczek podczas okresu odroczenia. Pożyczkobiorcy EIDL mogą dokonywać wcześniejszych spłat swoich pożyczek.

Jakie są nowe zmiany w programie COVID-19 Economic Injury Disaster Loan??

Kluczowe ogłoszone zmiany obejmowały: Zwiększony COVID EIDL Cap. SBA podniosło limit COVID EIDL z 500 tys. USD do 2 mln USD. Środki z pożyczki mogą być wykorzystane na wszelkie normalne wydatki operacyjne i kapitał obrotowy, w tym płace, zakup sprzętu i spłatę zadłużenia.

Kto może ubiegać się o COVID-19 Economic Injury Disaster Loan?

W odpowiedzi na COVID-19, właściciele małych firm, w tym rolniczych, oraz organizacje non-profit we wszystkich stanach U.S. Stany, Waszyngton.C., i terytoriów może ubiegać się o COVID-19 Economic Injury Disaster Loan (EIDL).

Jakie ulgi zapewnia ustawa CARES dla osób, którym kończą się regularne zasiłki dla bezrobotnych??

W ramach ustawy CARES stany mogą przedłużyć zasiłek dla bezrobotnych do 13 tygodni w ramach nowego programu Pandemic Emergency Unemployment Compensation (PEUC).

Kiedy muszę płacić podatki od wypłat związanych z koronawirusem??

Wypłaty są zazwyczaj uwzględniane w dochodzie proporcjonalnie przez okres trzech lat, począwszy od roku, w którym otrzymujesz wypłatę. Na przykład, jeśli w 2020 r. otrzymasz wypłatę związaną z koronawirusem w wysokości 9 000 USD, w swoim federalnym zeznaniu podatkowym za lata 2020, 2021 i 2022 zgłosisz dochód w wysokości 3 000 USD. Jednakże, mają Państwo możliwość włączenia całej wypłaty do dochodu za rok, w którym nastąpiła wypłata.

Czy COVID-19 może być rozprzestrzeniany przez seks?

Wirus rozprzestrzenia się poprzez kropelki oddechowe uwalniane, gdy osoba z wirusem kaszle, kicha lub mówi. Te kropelki mogą być wdychane lub lądować w ustach lub nosie osoby w pobliżu. Kontakt z plwociną innej osoby poprzez pocałunek lub inne czynności seksualne może narazić Cię na zakażenie wirusem.