Co to jest tidewater w pożyczce VA?

Co to jest tidewater w pożyczce VA?


Dlaczego VA nazywa to Tidewater?

W uproszczeniu, w celu zmniejszenia wniosków od weteranów, aby mieć VA ponownie rozważyć wartość domu (po ocenie przychodzi w niskiej), stworzyli proces (Tidewater), który pozwala rzeczoznawca ostrzec kupującego (i agentów nieruchomości), że ocena będzie niższa niż cena umowna i …

Czy rzeczoznawca VA musi powoływać się na Tidewater?

Inicjatywa Tidewater / proces jest zwykle używany tylko w przypadkach, gdy ocena przychodzi poniżej ceny zakupu, że kupujący i sprzedający zgodzili się na. Jeśli VA domu rzeczoznawca wierzy, że wartość nieruchomości może skończyć się brakuje ceny zakupu, on lub ona może powoływać się na inicjatywę Tidewater.

Co się stanie, jeśli wycena VA będzie niska??

Kupujący może złożyć wniosek do VA o ponowne rozpatrzenie wartości (ROV) jeśli wartość wyceny wydaje się błędnie niska. Kupujący będą musieli dostarczyć dokumentację uzupełniającą, taką jak oryginalna Comparative Market Analysis (CMA) lub szczegóły dotyczące innych porównywalnych sprzedaży, które nie zostały wykorzystane w oryginalnej ocenie.

Co się dzieje z Tidewater?

Co to jest inicjatywa Tidewater? Inicjatywa Tidewater (lub w skrócie Tidewater) jest Używany, gdy wartość wyceniona domu spada poniżej ceny zakupu ustalonej przez kupującego i sprzedającego. W cywilu sprzedaży domu, strona kupująca jest zazwyczaj wolny, aby użyć dowolnego rzeczoznawcy chcieliby- sort of.

Jak mogę zakwestionować niską wycenę VA?

Formalny proces odwoływania się od ocen VA

Możesz użyć Reconsideration of Value za każdym razem, że wartość oceniona domu jest pokazany być mniej niż domu ceny umownej, które mogą pomóc utrzymać VA transakcji zakupu razem. W przeciwieństwie do tego, z FHA lub conforming hipotecznych, nie ma takiego procesu.

Co jest uważane za Tidewater?

Tidewater, zwany również Coastal Plain, region naturalny we wschodniej Wirginii, U.S., składające się na nisko położona równina aluwialna na zachodnim brzegu zatoki Chesapeake między Oceanem Atlantyckim a Fall Line (linia oznaczająca połączenie między twardymi skałami Appalachów a bardziej miękkimi osadami równiny nadmorskiej).

Co się stanie, jeśli dom zostanie wyceniony na więcej?

Jeśli dom jest oceniany wyżej niż cena zakupu

Oznacza to po prostu, że zgodziłeś się zapłacić sprzedającemu mniej niż wynosi wartość rynkowa domu. Twoja kwota kredytu hipotecznego nie zmienia się, ponieważ cena sprzedaży nie wzrośnie, aby sprostać wartości wyceny.