Co to jest refinansowanie kredytu hipotecznego?

Co to jest refinansowanie kredytu hipotecznego?


Czy warto refinansować?

Refinansowanie jest zazwyczaj opłacalne, jeśli można obniżyć stopę procentową na tyle, by zaoszczędzić pieniądze miesięcznie i w dłuższej perspektywie. W zależności od aktualnej pożyczki, obniżenie stopy o 1%, 0.5%, lub nawet 0.25% może wystarczyć, aby refinansowanie było opłacalne.

Co się stanie, jeśli refinansować mój kredyt hipoteczny?

Kiedy refinansujesz hipotekę swojego domu, Zasadniczo wymieniasz swoją obecną hipotekę na nowszą, często z nowym kapitałem i innym oprocentowaniem. Twój pożyczkodawca następnie używa nowszej hipoteki, aby spłacić stary, więc jesteś w lewo z tylko jednego kredytu i jednej płatności miesięcznej.

Czy warto refinansować moją hipotekę w tej chwili?

Dla wielu właścicieli domów, nadal jest dobry czas na refinansowanie. Obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych nie jest już na rekordowo niskim poziomie. Ale nadal są one stosunkowo niskie według standardów historycznych. I w zależności od tego, kiedy zamknąłeś się na swojej obecnej pożyczce, możesz płacić wyższe oprocentowanie niż to, które możesz zablokować dzisiaj.

Czy refinansowanie szkodzi twojemu kredytowi??

Refinansowanie zrani twój wynik kredytowy nieco początkowo, ale może faktycznie pomóc w dłuższej perspektywie. Refinansowanie może znacznie obniżyć kwotę zadłużenia i/lub miesięczną płatność, a kredytodawcy lubią widzieć oba te elementy. Twój wynik będzie zazwyczaj dip kilka punktów, ale może odbić się w ciągu kilku miesięcy.

Jaka ocena kredytowa jest potrzebna do refinansowania mojego domu??

620 lub więcej
Wymagania kredytowe różnią się w zależności od pożyczkodawcy i rodzaju kredytu hipotecznego. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebował oceny kredytowej w wysokości 620 lub wyższy dla refinansowania konwencjonalnej hipoteki. Niektóre programy rządowe wymagają wyniku kredytowego 580, jednakże, lub nie mają żadnego minimum w ogóle.

Czy warto refinansować, by zaoszczędzić 100 dolarów miesięcznie??

Oszczędzając 100 dolarów miesięcznie, odzyskanie kosztów zamknięcia zajmie ci 40 miesięcy – więcej niż 3 lata. Więc refinansowanie może być warte, jeśli planujesz zostać w domu przez 4 lata lub więcej. Ale jeśli nie, refinansowanie prawdopodobnie będzie kosztować więcej niż zaoszczędzisz.

Czy to dobry czas na refinansowanie mojego domu 2022?

Chociaż prawdą jest, że 2022 jest mało prawdopodobne, aby zaoferować taki sam poziom możliwości jak 2020 i 2021, ten rok będzie nadal dobrym czasem na refinansowanie dla milionów właścicieli domów. Rekordowe poziomy kapitału własnego właścicieli domów oznaczają, że refinansowanie z wypłatą gotówki jest również na stole dla wielu ludzi.