Co to jest płatność balonowa w pożyczce?

Co to jest płatność balonowa w pożyczce?


Czym jest 5-letnia pożyczka balonowa?

Hipoteka balonowa to zazwyczaj dość krótki, z terminem 5 lat do 7 lat, ale płatność jest oparta na terminie 30 lat. Często mają niższe oprocentowanie i może być łatwiejsze do zakwalifikowania się niż tradycyjny 30-letni kredyt hipoteczny.

Jaki jest przykład płatności balonowej??

Balonowe pożyczki hipoteczne pozwalają wykwalifikowanym homebuyers do finansowania ich domów z niskich miesięcznych płatności hipotecznych. Powszechnym przykładem pożyczki balonowej jest pożyczka na dom z odsetkami, która umożliwia właścicielom domów odroczenie spłaty kapitału na 5 do 10 lat i zamiast tego dokonywanie wyłącznie płatności odsetkowych.

Czy płatność balonowa to dobry pomysł?

Można skorzystać z niższych rat przy zakupie samochodu, biorąc płatność balonową. Płatność balonowa odkłada pewną kwotę, co sprawia, że samochód jest bardziej przystępny cenowo. Jednak na koniec umowy finansowej, kupujący będzie musiał zapłacić za płatność balonową, która może być dobrym kawałkiem gotówki.

Co się stanie, jeśli nie będę mógł zapłacić raty balonowej??

Jeśli płatność balonowa nie jest płacona w terminie, Pożyczkodawca hipoteczny powiadamia pożyczkobiorcę o braku spłaty i może rozpocząć egzekucję komorniczą.

Co to jest maksymalna płatność balonowa?

Chociaż płatności balonowe polegają na spłacie znacznej części pożyczki na końcu, są one zazwyczaj ograniczone do. Ogólnie rzecz biorąc, większość kredytodawców ograniczy płatności balonowe do 50% całkowitej kwoty do zapłaty. Tak więc, jeśli chcesz kupić samochód o wartości 30.000 dolarów, twoja płatność balonowa nie może być wyższa niż 15.000 dolarów.

Jakie są korzyści z pożyczki balonowej?

Największą zaletą balonowej hipoteki jest to, że na ogół jest z niższe stopy procentowe, więc robisz mniejsze miesięczne płatności hipoteczne. Możesz również zakwalifikować się do większej kwoty pożyczki przy kredycie balonowym niż w przypadku kredytu hipotecznego o zmiennym lub stałym oprocentowaniu.

Czy można płacić miesięcznie ratę balonową?

Można to zrobić za jednym razem lub istnieje możliwość rozłożenia tej płatności w czasie, jak również. To ostatnie jest to, co zrobisz, gdy zdecydujesz się na refinansowanie płatności balonowej – podział kwoty ryczałtowej na miesięczne płatności, które następnie pozwalają na spłatę samochodu i posiadanie go.