Co to jest oficjalne oszacowanie pożyczki?

Co to jest oficjalne oszacowanie pożyczki?


Jak dokładne jest oszacowanie pożyczki?

Jak dokładne jest oszacowanie pożyczki?? Chociaż jest to tylko szacunek, Loan Estimate jest bardzo często rozsądne przybliżenie tego, co będzie kosztować Twoja pożyczka. Dzieje się tak dlatego, że zgodnie z prawem, ostateczne koszty pożyczki muszą mieścić się w granicach 10 procent kosztów pokazanych na oryginalnym LE.

Czy oszacowanie pożyczki jest wstępnym zatwierdzeniem?

Wstępna akceptacja mówi, że jesteś dobrym kandydatem do uzyskania kredytu hipotecznego. Prawdopodobnie zostaniesz zatwierdzony do pożyczki pod warunkiem, że podane przez Ciebie informacje są dokładne. Szacunkowa wycena kredytu, z drugiej strony, pojawia się dopiero “po” znalezieniu nieruchomości.

Czym jest oszacowanie pożyczki TBD?

Wielu kredytobiorców otrzymuje wstępne zatwierdzenie pożyczki bez adresu nieruchomości. To jest nazywane aplikacją “tbd”, dla “do ustalenia.” A jeśli pożyczkobiorcy składają wniosek i autoryzują raport kredytowy, zwykle otrzymują ujawnienia nawet bez adresu. Ale pożyczkodawcy nie muszą ich podawać, dopóki nie będziesz miał adresu.

Ile dni po oszacowaniu pożyczki można zamknąć?

trzy dni robocze
Co najmniej trzy dni robocze przed planowanym zamknięciem kredytu hipotecznego.

Co się dzieje po podpisaniu kosztorysu pożyczki?

Po wybraniu pożyczkodawcy i przejściu przez proces oceny ryzyka kredytowego, otrzymasz ujawnienie zamknięcia. Zawiera on te same informacje co Loan Estimate, ale w ostatecznej formie. Oznacza to, że zawiera on zablokowane koszty pożyczki oraz konkretną kwotę, którą będziesz musiał zapłacić przy zamknięciu.

Dlaczego szacunek pożyczki jest tak wysoki?

Oto kilka powszechnych powodów, dla których szacunkowe opłaty w Twoim Loan Estimate mogą wzrosnąć: Decydujesz się na zmianę rodzaju kredytu, na przykład przejście z kredytu o zmiennym oprocentowaniu na kredyt o stałym oprocentowaniu. Decydujesz się na zmniejszenie kwoty zaliczki. Wycena domu, który chcesz kupić okazała się niższa niż oczekiwana.

Co powoduje oszacowanie wartości kredytu?

Te sześć pozycji to nazwisko konsumenta, jego dochód i numer ubezpieczenia społecznego (w celu uzyskania raportu kredytowego), adres nieruchomości, szacunkową wartość nieruchomości i kwotę pożyczki, o którą się ubiega.