Co to jest nowy limit wysokiej pożyczki równowagi w Kalifornii 2022?

Co to jest nowy limit wysokiej pożyczki równowagi w Kalifornii 2022?


Jak mogę zakwalifikować się do pożyczki jumbo w Kalifornii?

California Jumbo Loan Wymagania
  1. 20% zaliczki zazwyczaj uzyskuje najlepszą dostępną stopę procentową.
  2. 10% w dół (90% LTV) jest nadal możliwe.
  3. Minimalny wynik FICO zaczyna się od 680-740.
  4. Dostępne kredyty hipoteczne o stałej lub zmiennej stopie procentowej.
  5. Współczynnik zadłużenia do dochodu (DTI) pomiędzy 38-50%
  6. Właściciel zajęty.
  7. Secondary homes OK.

Czy trzeba wpłacić 20% zaliczki przy kredycie jumbo??

Jako ogólna zasada, można oczekiwać, aby dokonać przedpłaty w wysokości co najmniej 10% na pożyczki jumbo. Niektórzy kredytodawcy mogą wymagać minimalnej zaliczki w wysokości 25%, a nawet 30%. Podczas gdy 20% zaliczki jest dobrym punktem odniesienia, to zawsze najlepiej porozmawiać z kredytodawcą o wszystkich opcjach.

Czy pożyczki jumbo są trudniejsze do zakwalifikowania?

Jumbo hipotecznych są duże kredyty, które spadają powyżej federalnego limitu kredytu. Pożyczki te wynoszą zazwyczaj trudniej zakwalifikować się do niż pożyczki konformalne, ale mogą zaoferować konkurencyjne oprocentowanie. Są one również wygodnym sposobem dla kredytobiorców na zabezpieczenie pieniędzy potrzebnych do zakupu drogich domów.

Jaka jest różnica między jumbo a wysokoprocentowym kredytem?

Kredyty o wysokim saldzie są uważane za zgodne przez FHFA, co oznacza, że Fannie Mae i Freddie Mac mogą je zagwarantować. Jumbo pożyczki są nonconforming i nie kwalifikują się do zakupu przez Fannie i Freddie, co czyni je bardziej ryzykowne dla kredytodawców.

Czy limity kredytów konformalnych wzrosną w 2022 roku?

Federalna Agencja Finansów Mieszkaniowych (FHFA) ogłosiła niedawno limity kredytów konformalnych na rok 2022 i ku niczyjemu zaskoczeniu, limity pożyczek znacznie wzrosły do $647,200 w większości obszarów kraju. Wzrost o 18% jest największym skokiem limitów kredytowych w ciągu roku w najnowszej historii.

Co sprawia, że kredyt jumbo?

Kredyt jumbo jest kredytem hipotecznym wykorzystywanym do finansowania nieruchomości, które są zbyt drogie dla konwencjonalnych kredytów zgodnych. Maksymalna kwota dla conforming loan jest $647,200 w większości hrabstw, jak określono przez Federal Housing Finance Agency (FHFA). Domy, które przekraczają lokalny limit pożyczki konformalnej wymagają pożyczki jumbo.

Dlaczego stopy jumbo są niższe?

“Stawki Jumbo są mniej zależne od cen na rynku wtórnym, ponieważ nie są one pakowane w papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką tak często.” Co więcej, kredytodawcy jumbo mają tendencję do bycia dość wybrednymi w kwestii zdolności kredytowej kredytobiorców jumbo.