Co to jest dobre APR dla samochodu?

Co to jest dobre APR dla samochodu?


Jakie jest średnie APR dla kredytu samochodowego??

Średnia stopa procentowa kredytu samochodowego wynosiła 3.86% dla nowych samochodów, według raportu Experian’s State of the Auto Finance Market w czwartym kwartale 2021 r. W przypadku samochodów używanych, średnie oprocentowanie wynosiło 8.21%.

Czy kredyt samochodowy to dobry pomysł?

Czy to dobry pomysł, aby sfinansować samochód? Czy to dobry pomysł, aby sfinansować samochód zależy od Twojej własnej sytuacji finansowej. Jeśli zapłacisz gotówką, możesz uniknąć płacenia odsetek i wszelkich opłat związanych z pożyczką. Ale jeśli płacenie gotówką oznacza, że całkowicie wyczerpiesz swoje oszczędności, możesz utknąć, jeśli pojawi się nagły wypadek finansowy.

Czy lepiej jest uzyskać kredyt samochodowy z banku lub dealera?

Podstawową korzyścią z pójścia bezpośrednio do banku lub unii kredytowej jest to, że prawdopodobnie otrzymasz niższe oprocentowanie. Dealerzy mają tendencję do wyższych stóp procentowych, więc finansowanie przez bank lub unię kredytową może zaoferować znacznie bardziej konkurencyjne stawki.

Jakie jest dobre oprocentowanie kredytu samochodowego 2022?

W 2022 roku oprocentowanie kredytów na nowe samochody wynosi od 2.40% do 14.76%, podczas gdy oprocentowanie kredytów na samochody używane waha się od 3.71% do 20.99%.

Średnie oprocentowanie kredytu samochodowego według wyniku kredytowego.
Wynik kredytowy Średnie APR dla nowych samochodów Średnie APR dla samochodów używanych
661 do 780 3.56% 5.58%
601 do 660 6.70% 10.48%
501 do 600 10.87% 17.29%
300 do 500 14.76% 20.99%

Jeszcze jeden rząd

Dlaczego moje APR jest tak wysokie przy dobrym kredycie?

W finansach, generalnie im większe ryzyko podejmujesz, tym lepszego potencjalnego zysku oczekujesz. Dla banków i innych wystawców karty kredytowe są zdecydowanie ryzykowne, bo wiele osób płaci z opóźnieniem lub nie płaci w ogóle. Więc emitenci pobierają wysokie stopy procentowe, aby zrekompensować to ryzyko.

Dlaczego nie powinieneś finansować się za pośrednictwem dealera?

2) Dealerzy nie chcą, abyś miał własne finansowanie.

Dealerzy nie tylko sprzedają samochody, ale sprzedają Twój biznes kredytodawcom z zyskiem. Liczą na to, że zarobią na Twoim kredycie.

Jaki APR otrzymam przy wyniku kredytowym 620?

6.07%
Wynik kredytowy 620 stawia cię w kategorii “blisko prime” kredytobiorców. Według Experian, średnie stopy procentowe dla osób z tej kategorii to 6.07% dla pożyczek na nowe samochody i 9.8% dla kredytów na samochody używane.