Co się dzieje po umorzeniu pożyczki PPP?

Co się dzieje po umorzeniu pożyczki PPP?


Czy pożyczki PPP muszą być spłacone?

Pożyczki PPP (cała kwota główna i wszelkie narosłe odsetki) mogą być całkowicie umorzone, co oznacza, że nie muszą być spłacane. Jeśli nie ubiegasz się o przebaczenie, będziesz musiał spłacić pożyczkę.

Czy musisz spłacić pożyczkę PPP, aby ją umorzyć?

Zasadniczo, Kredyty PPP wydane przed 5 czerwca 2020 roku muszą być spłacone w ciągu dwóch lat, a kredyty wydane po tym terminie muszą być spłacone w ciągu pięciu lat. Do uzyskania pożyczki nie były wymagane żadne zabezpieczenia ani gwarancje osobiste, a banki lub unie kredytowe udzielające pożyczek nie pobierały od małych firm żadnych opłat.

Co się stanie, jeśli otrzymasz pożyczkę w ramach PPP, a nie masz firmy?

Nielegalne jest składanie fałszywych oświadczeń w instytucji finansowej, więc gdybyś kłamał w sprawie pożyczki PPP, mógłbyś zostać oskarżony o to przestępstwo federalne. Ten czyn jest karalny w sekcji 1014 i jeśli zostanie skazany, możesz spotkać się z dość wysoką grzywną wraz z karą pozbawienia wolności do 30 lat.

Co się stanie jeśli nie spłacę pożyczki PPP?

Po pierwsze, pożyczkodawca będzie dążył do uzyskania płatności od przedsiębiorcy za zaległe saldo pożyczki. Jednakże, jeżeli firma nie może zapłacić pełnej kwoty, pożyczkodawca zamknie się na zabezpieczeniu zastawionym przez biznes. Aktywa Twojej firmy mogą nie mieć dużej wartości. W takim przypadku, pożyczkodawca porzuci zabezpieczenie.

Czy wszystkie pożyczki PPP są badane?

U.S. Small Business Administration (SBA) przeprowadza audyt wszystkich firm, które otrzymały pożyczki PPP w wysokości 2 milionów dolarów lub więcej, oraz Wydział Dochodzeń SBA, U.S. Departament Sprawiedliwości (DOJ) i różne inne agencje federalne również biorą na celownik odbiorców w dochodzeniach dotyczących oszustw związanych z pożyczkami PPP.

Kto kwalifikuje się do otrzymania pożyczki PPP?

Kto kwalifikuje się do pożyczki PPP? Każda mała firma z 500 lub mniej pracowników może się kwalifikować. Obejmuje to małe firmy, korporacje S, korporacje C, LLC, prywatne organizacje non-profit, organizacje oparte na wierze, grupy plemienne i grupy weteranów.

Kto nie kwalifikuje się do pożyczki PPP?

Pożyczka PPP w pierwszym losowaniu Jeśli nie masz pracowników

(Jeśli używasz 2020 do obliczania kosztów wynagrodzeń i nie złożyłeś jeszcze deklaracji 2020, wypełnij ją i oblicz wartość.) Jeśli kwota ta jest wyższa niż $100,000, zmniejsz ją do $100,000. Jeśli zarówno twój zysk netto, jak i dochód brutto wynoszą zero lub mniej, nie kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki PPP.