Co się działo w skandalu oszczędnościowo-pożyczkowym??

Co się działo w skandalu oszczędnościowo-pożyczkowym??


Co się stało z oszczędnościami i pożyczkami?

Federal Savings and Loan Insurance Corporation (FSLIC) zamknęła lub w inny sposób rozwiązała 296 instytucji w latach 1986-1989, po czym nowo utworzona Resolution Trust Corporation (RTC) przejęła te obowiązki.

Co spowodowało kryzys oszczędnościowo-pożyczkowy w końcu lat 80?

W latach osiemdziesiątych sektor finansowy przeżył okres kryzysu, który skupił się na krajowych kasach oszczędnościowo-pożyczkowych (S&P)&L) przemysł. Inflacja i stopy procentowe wzrosły dramatycznie pod koniec lat 70. i na początku lat 80. To spowodowało dwa problemy dla S&Ls.

Kto poszedł do więzienia za skandal oszczędnościowo-pożyczkowy?

Charles Keating
Charles Keating, Właściciel kalifornijskiego Lincoln Savings and Loan Association, był w centrum kryzysu oszczędnościowo-pożyczkowego w 1989 r. Wkrótce po wyborach prezydenckich w USA w 1988 roku ujawniono, że Charles Keating został aresztowany i oskarżony o popełnienie oszustwa.

Co spowodowało kryzys oszczędnościowo-pożyczkowy?

Federalne ubezpieczenie depozytów, który został rozszerzony na S&Ls w 1934 roku, był przyczyną kryzysu S&L kryzys. Ubezpieczenie depozytów było aktuarialnie nieuzasadnione od samego początku, głównie dlatego, że wszystkie banki..&Kredyty były obciążone taką samą stawką ubezpieczeniową bez względu na to, jak bardzo były bezpieczne lub ryzykowne.

Czy oszczędności i pożyczki nadal istnieją?

W 2019 roku było tylko 659 Savings and Loans, według FDIC. Agencja nadzorowała prawie połowę z nich. 14 Dzisiaj S&Ls są jak każdy inny bank, dzięki FIRREA bailout z lat 80. Inną kluczową różnicą jest lokalny charakter większości instytucji oszczędnościowo-pożyczkowych&Ls.

Czy rząd może zabrać pieniądze z Twojego konta bankowego w czasie kryzysu?

Wniosek z tego, że

Więc, czy rząd może zabrać pieniądze z twojego konta bankowego?? Odpowiedź brzmi tak – w pewnym sensie. Podczas gdy rząd może nie być tym, który bezpośrednio wyjmuje pieniądze z czyjegoś konta, może zezwolić pracodawcy lub instytucji finansowej, aby to zrobić.

Czy ludzie poszli do więzienia za działania, które spowodowały kryzys S&L?

Zapoczątkowało to recesję, która łącznie zniszczyła ponad 30 bilionów dolarów światowego bogactwa. I choć kryzys wyrósł z obsługi przez duże banki papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką, Żaden członek zarządu z Wall Street nie poszedł za to do więzienia.