Co robi VA szukać podczas inspekcji domu?

Co robi VA szukać podczas inspekcji domu?


Co nie przejdzie inspekcji VA?

Co się nie uda w ocenie VA? Jeśli dom nie spełnia minimalnych wymogów własnościowych VA (MPRs), dom nie przejdzie oceny VA. MPR zapewniają, że dom jest gotowy do zamieszkania, więc weterani nie będą musieli stawić czoła długiej liście kosztownych napraw po zamknięciu domu.

Co inspektorzy kredytu VA szukać?

VA rzeczoznawcy będą patrzeć na wnętrza i zewnętrza nieruchomości i ocenić ogólny stan. Będą one również zalecić wszelkie oczywiste naprawy potrzebne do domu spełniają MPRs. Pamiętaj, że to nie jest inspekcja domu, a VA nie gwarantuje, że dom jest wolny od wad.

Jak często pożyczki VA są zamykane?

Dla wszystkich zakupów, według Ellie Mae, 74.3 procent zamkniętych pożyczek VA, w porównaniu do 74.1 procent wszystkich kredytów hipotecznych. Konwencjonalne (nierządowe zrobił nieco lepiej niż VA, z 75.2 procentowy wskaźnik zamknięcia. W skrócie, VA hipotecznych będzie zamknąć na wysokim poziomie i są mniej prawdopodobne niż średnia pożyczka nie zamknąć.

Jak rygorystyczne są wyceny VA?

VA wytyczne oceny mogą być rygorystyczne i mogą wyeliminować fixer-uppers z pretensji. Wiele z wytycznych może być frustrujące dla wojskowych nabywców, którzy rozważają starsze domy w potrzebie renowacji. Jeśli dom nie spełnia MPRs kupujący będzie musiał zdecydować, jak chcą postępować.

Jak przejść ocenę VA?

VA Appraisal Tip #3: Zrozumieć VA MPRs
  1. Bezpieczne i funkcjonalne systemy mechaniczne.
  2. Adekwatne systemy grzewcze.
  3. Odpowiednie pokrycie dachowe.
  4. Brak oznak przecieków w piwnicach i szczelinach.
  5. Brak oznak termitów, suchej zgnilizny lub wzrostu grzyba.
  6. Brak farby opartej na ołowiu (musi być naprawiona, jeśli istniała w przeszłości)

Jak długo trwa ocena VA??

Jak długo trwa ocena VA? W zależności od miejsca zamieszkania, wycena może trwać tak krótko jak siedem i tak długo jak 21 dni roboczych aby zakończyć. VA określa wytyczne dotyczące terminowości dla rzeczoznawców VA z ustalonym czasem realizacji w oparciu o miejsce zamieszkania. Sprawdź stronę internetową VA, aby uzyskać poczucie czasu kolei w Twojej okolicy.

Co się stanie, jeśli wycena VA jest niska?

Jeśli wycena VA jest niska, masz szansę na odwołanie. Czy jesteś kupujący lub sprzedający, można wystąpić o formalne Reconsideration of Value. Z tym, można przedstawić fakty o nieruchomości, że oryginalny oceny może być pominięty.