Co oznacza niezabezpieczona pożyczka osobista?

Co oznacza niezabezpieczona pożyczka osobista?


Jaki jest przykład niezabezpieczonej pożyczki??

Pożyczki niezabezpieczone nie wymagają żadnego zabezpieczenia. Typowe przykłady to karty kredytowe, pożyczki osobiste i pożyczki studenckie. W tym przypadku jedynym zapewnieniem pożyczkodawcy, że spłacisz dług jest Twoja zdolność kredytowa i Twoje słowo. Z tego powodu, niezabezpieczone pożyczki są uważane za większe ryzyko dla kredytodawców.

Na co mogę przeznaczyć niezabezpieczoną pożyczkę osobistą?

Niezabezpieczona pożyczka to pożyczka, która nie wymaga zastawienia aktywów, takich jak dom lub samochód, jako zabezpieczenie. Zamiast tego, zatwierdzenie jest oparte głównie na twoim wyniku kredytowym i finansach. Pożyczki niezabezpieczone mogą być wykorzystane na prawie każdy cel.
  • Może być naliczana opłata za opóźnienie.
  • Brak opcji wspólnego podpisu lub wspólnej pożyczki.
  • Brak rabatu na stopę procentową.

Czy niezabezpieczona pożyczka osobista to dobry pomysł?

Niezabezpieczone pożyczki osobiste również mają swoje wady i zalety. Ponieważ pożyczkodawca ponosi większe ryzyko, prawdopodobnie zapłacisz więcej odsetek niż w przypadku pożyczki zabezpieczonej i możesz nie być w stanie pożyczyć tak dużo pieniędzy. Aby otrzymać niezabezpieczoną pożyczkę, musisz mieć lepszy kredyt niż w przypadku pożyczki zabezpieczonej.

Co się stanie, jeśli nie zapłacę niezabezpieczonej pożyczki??

W przypadku niezabezpieczonej pożyczki, pożyczkodawca zazwyczaj pobiera opłatę za opóźnienie. Jednak nawet w przypadku niezabezpieczonej pożyczki, pożyczkodawca wymaga osobistej gwarancji lub zastawu na majątku firmy. Dlatego też, na dalszym niepowodzeniu, pożyczkodawca może złożyć pozew przeciwko twojej firmie.

Czy trudno jest uzyskać niezabezpieczoną pożyczkę?

Niezabezpieczone pożyczki osobiste często wymagają wyniku kredytowego na poziomie 660+, i niektóre z nich są dostępne tylko dla osób z wynikiem 700 punktów+. Niektóre niezabezpieczone pożyczki osobiste są dostępne dla osób z niższą punktacją kredytową, ale musisz uważać na drapieżne stopy procentowe.

Ile pieniędzy można pożyczyć w ramach niezabezpieczonej pożyczki?

Pożyczki niezabezpieczone zazwyczaj wahają się od Od 1 000 do 100 000 dolarów, które można wykorzystać na różne cele. Ogólnie rzecz biorąc, roczne stopy procentowe (APR) wahają się od około 6% do 36%, a okresy kredytowania często trwają od dwóch do siedmiu lat.

Dlaczego banki udzielają niezabezpieczonych pożyczek?

Niezabezpieczona pożyczka jest udzielana na podstawie Twoich dochodów i wydatków i nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Oferuje elastyczność w wyborze okresu spłaty od jednego do pięciu lat, a najlepsze oprocentowanie pożyczek jest zazwyczaj podawane dla kredytobiorców, którzy chcą dokonać spłaty w ciągu trzech i pięciu lat.