Co mam zrobić, jeśli nie mogę spłacić moich kredytów studenckich?

Co mam zrobić, jeśli nie mogę spłacić moich kredytów studenckich?


Czy mogę wynegocjować niższą spłatę kredytu studenckiego?

Możesz negocjować spłatę kredytu studenckiego, ale zależy to od aktualnego statusu Twoich kredytów. Jeśli twoje pożyczki są w dobrym stanie, pożyczkodawcy nie będą rozpatrywać wniosku o rozliczenie. Adam Minsky, adwokat specjalizujący się w prawie dotyczącym kredytów studenckich, mówi, że jesteś uprawniony do spłaty kredytu studenckiego tylko wtedy, gdy twoje kredyty są w zwłoce.

Czy kredyty studenckie zostaną uregulowane?

Ugoda pożyczki studenckiej jest możliwa, ale jesteś na łasce swojego pożyczkodawcy, aby zaakceptować mniej niż jesteś winien. Nie spodziewaj się negocjować ugody, chyba że: Twoje pożyczki są w stanie lub prawie w stanie nieściągalności. Twój pożyczkodawca zarobiłby więcej pieniędzy na ugodzie niż na kontynuowaniu długu.

Czy pożyczki studenckie odpadają po 7 latach?

Zazwyczaj niespłacony dług, w tym dług z tytułu kredytu studenckiego, zostanie usunięty z raportu kredytowego po 7.5 lat od daty pierwszej przegapionej płatności.

Czy mogę prosić o umorzenie moich kredytów studenckich??

Aby uzyskać zwrot pieniędzy, kredytobiorcy powinni skontaktować się z obsługą kredytu, U.S. Departament Edukacji powiedział. Płatności na niektóre pożyczki, w tym Federal Family Education Loan (FFEL) Program pożyczek, Federal Perkins Loans i prywatnych pożyczek studenckich nie kwalifikują się do zwrotu.1 dzień temu

Czy kredyty studenckie wygasają po 20 latach?

Wszelkie zaległości w spłacie pożyczki zostaną umorzone, jeśli nie spłacisz jej w całości po 20 lub 25 latach, w zależności od tego, kiedy otrzymałeś swoją pierwszą pożyczkę. Być może będziesz musiał zapłacić podatek dochodowy od każdej kwoty, która zostanie umorzona.

Czy kredyty studenckie są umarzane po 10 latach?

Program umorzenia pożyczek dla służb publicznych

Aby się zakwalifikować, ludzie muszą dokonać 120 terminowych płatności miesięcznych przez 10 lat, aby pozostałe saldo zostało anulowane. Muszą pracować dla rządu lub określonych organizacji pozarządowych. Muszą mieć pożyczki udzielone bezpośrednio przez rząd federalny.2 dni temu

Jaki procent powinienem zaoferować, aby uregulować dług?

Kiedy negocjujesz z wierzycielem, spróbuj uregulować swój dług za 50% lub mniej, co jest realistycznym celem opartym na historii wierzycieli z rozliczeniem długu. Jeżeli jesteś winien 3000 dolarów, to postaraj się o ugodę do 1500 dolarów.