Co jest potrzebne, aby zostać doradcą kredytowym?

Co jest potrzebne, aby zostać doradcą kredytowym?


Jak długo trzeba czekać, żeby zostać underwriterem?

Możesz wypełnić Program ACU w dziewięć do 15 miesięcy, a CPCU w dwa do trzech lat. Istnieją dodatkowe wymagania, aby zarobić te oznaczenia, w tym przechodząc kursy fundacji, przestrzeganie standardów etycznych i ukończenie minimalnej liczby godzin doświadczenia.

Czy underwriting kredytowy to dobra kariera?

Tak, underwriting hipoteczny to dobra kariera.

Ponieważ ta rola jest w branży bankowej i finansowej, istnieje wiele możliwości uzyskania wysokich dochodów i wzrostu w górę, co sprawia, że jest to dobra opcja kariery dla osób zmotywowanych do pieniędzy i rozwoju kariery.

Czy każdy może zostać subemitentem?

Większość ubezpieczycieli ma co najmniej tytuł licencjata w dziedzinie związanej z ich specjalnością, takiej jak administracja biznesowa lub finanse. Niektóre stanowiska lub organizacje mogą również wymagać od Ciebie dodatkowego szkolenia, np. certyfikacji.

Czy underwriting to umierająca kariera?

Nie, underwriting nie jest umierającą karierą.

W niektórych branżach, takich jak ubezpieczenia, przewidywany jest spadek o dwa procent od 2020 do 2030 roku, według U.S. Biuro Statystyki Pracy. Ogólnie rzecz biorąc, jednak underwriters będzie nadal konieczne dla złożonych pól ubezpieczeniowych, takich jak ubezpieczenia morskie.

Czy underwriting to stresująca praca?

Bycie Underwriterem to stresująca praca, i mówienie ludziom, że firma nie może ich pokryć nigdy nie będzie łatwiejsze.

Czy mogę być underwriterem bez doświadczenia?

Możesz wylądować entry-level underwriter jobs with no experience. BLS wskazuje, że prawdopodobnie będziesz potrzebował dyplomu szkoły wyższej, chociaż B.A. lub B.S. jest zazwyczaj wystarczające. Ubezpieczyciele zazwyczaj nie dbają o to, jaki był twój kierunek studiów, chociaż kursy z zakresu biznesu, finansów, ekonomii lub matematyki w twoim CV są plusem.

Czy trudno jest zostać subemitentem?

Nie, nie jest trudno zostać ubezpieczycielem kredytów hipotecznych.

Istnieje wiele sposobów na zdobycie doświadczenia w tej dziedzinie poza tradycyjnymi programami studiów. Osoba może uzyskać stanowisko na poziomie podstawowym, takie jak procesor pożyczki, w banku, aby zdobyć doświadczenie w branży bankowej.